Virtuves iekārtas

Vai plānojat virtuves labiekārtošanu un Jūs nomoka jautājums, kā izvēlēties saskanīgas mēbeles? Tad labākais risinājums vienmēr ir virtuves iekārtas, kur vienotā stilā tiek apvienotas visas nepieciešamās virtuves mēbeles un iekārtas, piedāvājot ne tikai izskatīgu, bet arī ļoti praktisku risinājumu telpas iekārtošanai.

Virtuves mēbeles parasti pieejamas ļoti dažādās komplektācijās. Apzinoties savas vajadzības un virtuves izmērus, varat piemeklēt sev vēlamās formas, krāsas un funkcijas, lai iekārtotu savu sapņu virtuvi.

Virtuves iekārtu daudzveidība

Iekārtojot mūsdienīgu dzīvokli, svarīgs ir ne tikai vizuālais kopskats, bet arī mēbeļu funkcionalitāte, praktiskums un kompaktums, lai virtuve būtu tikpat mājīga, kā jebkura cita telpa Jūsu mājoklī.

Virtuves iekārtu kombinēšana

Tā kā vairumā mājokļu virtuves ir šauras un mazas, virtuves iekartas ļauj kompakti apvienot svarīgākās ierīces un skapīšus, lai maksimāli saplānotu vietu gar sienām, tādējādi atstājot vairāk brīvās telpas un vietu galdam un krēsliem.

Izvēloties un kombinējot virtuves iekārtu, ir svarīgi apzināties, kas jums ir nepieciešams un kam Jūsu virtuvē pietiks vietas. Visbiežāk virtuves iekārtās tiek iebūvēti:

 

  • skapīši trauku un produktu izvietošanai;
  • plaukti;
  • izlietne;
  • sienas paneļi;
  • plīts;
  • trauku mazgājamā mašīna;
  • ledusskapis;
  • lete u.c. nepieciešamās virsmas un iekārtas.

Atkarībā no tā, cik daudz telpas vēlaties atstāt brīvu un kādas iekārtas Jums ikdienā visvairāk nepieciešamas, varat atrast dažādu modeļu, izmēru un formas iekārtas, tostarp arī virtuves iekārtas mazām virtuvēm, kuras ir viegli papildināmas ar papildus skapīšiem, kad vien vēlēsieties to paplašināt.

Virtuves iekārtu atšķirības

Virtuves iekārtu cenas ir ļoti dažādas. Meklējot piemērotas mēbeles, atradīsiet gan lētas virtuves iekārtas, gan ļoti ekskluzīvas un dārgas. Cenu parasti ietekmē gan iekārtu dizains un funkcionalitāte, gan iekārtās izmantotie materiāli. Visiecienītākās ir koka mēbeles, taču tās bieži tiek papildinātas ar granīta, akrila un keramiskajām virsmām, kas ir vieglāk tīrāmas. Tāpat arī iekārtu cenas mainās atkarībā no tā, vai to izvietošana paredzēta pie vienas sienas vai telpas stūrī.


Stūra virtuves iekārtas parasti ir dārgākas, jo tām nepieciešami precīzāki izmēri un to pielāgošana ir sarežģītāka. Tomēr pat dārgas iekārtas sanāk ļoti izdevīgas, jo daudz vienkāršāk un lētāk ir iegādāties visas vajadzīgās virtuves mēbeles un iekārtas, kā vienotu kompleksu, nekā meklēt un iegādāties katru skapīti atsevišķi. Izvēloties vienotu virtuves iekārtu, arī telpa iegūs gaumīgu, vienotu tēlu, jo citādi, nopērkot, piemēram, brūnus skapīšus, ir grūti atrast pēc tam tieši tāda paša toņa aksesuārus un mēbeles.

Virtuves iekārtu izvēle

Mūsdienās virtuves iekārtu risinājumus izmanto aizvien vairāk mājsaimniecību, tādēļ to daudzveidība un iespējas kļūst arvien plašākas. Kā izvēlēties piemērotāko? Pirmais solis ir izvēlēties, kas ir pamatlietas, ar kurām noteikti vēlaties sākt, tostarp, cik skapīšus un kādu iebūvēto sadzīves tehniku izmantosiet, un kā to visu izvietosiet. Iekārtas sastāvdaļas parasti ir viegli kombinējamas un maināmas vietām, lai ērtāk pielāgotu dažādām vajadzībām. Tādēļ droši sāciet ar pamatlietām, kas pavisam noteikti ir nepieciešamas, bet vēlāk, redzot, cik daudz telpas tās aizņem, varēsiet piekombinēt vēl papildus skapīšus un virsmas.


Taču pirms veicat gala pirkumu, rūpīgi nomēriet un apsveriet, cik lielas un kādas iekārtas vēlaties, jo ne visas virtuves iekārtas būs piemērotas Jūsu dzīvoklim vai mājai. Tādēļ ir labi sākt ar svarīgākajām mēbelēm un tad pakāpeniski papildināt iekārtu ar arvien jauniem elementiem līdz iegūstat savu sapņu virtuvi.